1.01.2021

BLANCO VALAMUTE KASUTUSJUHIS


Õnnitleme Teid kvaliteetse Blanco-valamu valiku puhul. Blanco valamu on Teie köögi ilus koostisosa ja püsib ilusana kui teda hästi hooldada.

1. Üldine kõigile valamutele.

Hooldus paigalduse ajal. Ära pese värvipintsleid valamus . Plaatimise ja värvimise ajaks kata valamu kinni. Valamule sattunud mustus puhasta kohe. (KOHESELT ! Torustikust tulnud metallipuru, torukitt, värv eemaldada kohe ja hoolikalt) Ole eriti hoolas valget värvi valamutega.

Köögivalamu määrdumise peapõhjusteks on vee lubja- ja roostesisaldus ning kohvi ja tee värvained. Lisaks nendele määrivad valamut ka rasv ,metallitriibud jt. Nende eemaldamise kohta järgnevalt nõuandeid.

2.1. Roostevabast terasest valamud
Kui võtate kasutusse uue BLANCO valamu puhastage see paigalduse käigus sinna jäänud sodist.

Eriti tähtis on puhastada valamu metallipurust, mis on sinna jäänud paigalduse ajal või tulnud veetorudest peale torustiku paigaldust või remonti. Kauem valamu pinnal olnud metallipuru näeb välja nagu oleks valamul "roostetäpid". Metallipuru eemaldamiseks võib kasutada küürimispatju(näit. PataPata). Pärast puhastamist valamu loputada ja kuivatada ning jätta ta kuivalt seisma ~10-12 tunnniks (ööseks)

Igapäevaselt saab valamut puhastada nõudepesuvahendiga.Pärast puhastamist valamu loputada ja kuivatada. . Soovitame korra kuus kasutada puhastusvahendit BLANCOPOLISH, toode nr.1035.

Kõikide valamute põhja koguneb sodi, mis moodustub vees sisalduvast lubjast ning kohvi ja tee värvainetest ning rasvast.Eriti valget värvi valamul paistab see sodi kollaka kihina, mis tuleb koheselt puhastada.Seda kihti võib eemaldada poest saada oleva lupja ja rasva eemaldava vahendiga.. Soovitame kasutada vähemalt korra kuus puhastus-ja hooldusvahendit BLANCO POLISH, toode nr.1035 (jätab valamule vett hülgava vahakihi).Pärast puhastamist valamu loputada ja kuivatada. .


2.2. Silgranit®

2.2.1 Üldine
Kõvad nõud, potid jt võivad aja jooksul muuta valamu pinna matiks. Valamu kasutusomadusi see ei muuda. Valged valamud vajavad regulaarset puhastamist. Valamu temperatuuri kindlus on 280º C.

2.2.2 Hooldus
Igapäevaselt soovitame puhastada valamut nõudepesuvahendiga. Kandke see valamule lapi ,pesukäsna või pehme harjaga. Pärast pesu loputage ja kuivatage valamu. Ka tugevamad plekid nagu metallitriibud, mis on jäänud nugadest, kahvlitest ja pottidest saab eemaldada BlancoActiviga

Väga tugevad plekid või kinni kuivanud sodi eemaldatakse BlancoAktiv puhastusainega. Valamusse lastakse 1 - 2 cm sooja vett ning BlancoActivi tablett ja
jäetakse vähemalt paariks tunniks (soovitavalt kogu ööks) ligunema. Seejärel valamu pestakse, loputatakse ja kuivatatakse.

TÄHTIS! Kõik plekid ja triibud saab lihtsamalt eemaldada kui seda teha kohe peale nende tekkimist- nad ei ole veel kinni kuivanud.

3. Plastik lisatarbed
Valamu plastist lisatarbed (puuviljakausid, prügišahti kaaned ) pesemiseks kasutage tavalist pesuvahendit. Neid ei tohi pesta nõudepesumasinas. Pea kõiki lisatarbeid on saadaval ka roostevabast terasest.

4. Puhastus- ja hooldusvahendid

BLANCOAKTIV nr.1032
- Silacron- ja Silgranit valamutele (3 pakki a' 50 g)
Blanco Aktiv kasutusjuhend: BlancoAktiv on mõeldud kinni kuivanud sodi eemaldamiseks.
1. Laske valamusse 1-2 cm vett
2. Segage sinna BlancoAktivi (1 pakk a' 50 g) ja jätke seisma ~10-12 tunniks (kogu ööks)
3. Loputada valamu korralikult ja kuivatada pehme lapiga
4. Vajaduse korral korrake protseduuri

BLANCOPOLISH nr.1035
- Roostevabast terasest valamutele(1 tuub a' 150 ml)
BLANCOPOLISH kasutusjuhend: BLANCOPOLISH on mõeldud kinni kuivanud sodi eemaldamiseks kui ka igapäevaseks puhastamiseks
1. Kandke BLANCOPOLISH niiske lapiga valamule ja hõõruge korralikult
2. Loputada valamu korralikult ja kuivatada pehme lapiga

Puhastus- ja hooldevahendid