Kõvad nõud, potid jt võivad aja jooksul muuta valamu pinna matiks. Valamu kasutusomadusi see ei muuda. Valged valamud vajavad regulaarset puhastamist. Valamu temperatuurikindlus on 280º C.

Igapäevaseks hoolduseks soovitame BlancoCleani, toode NR.1032. Kandke see valamule lapi ,pesukäsna või pehme harjaga.Pärast pesu loputage ja kuivatage valamu.Ka tugevamad plekid nagu metallitriibud, mis on jäänud nugadest, kahvlitest ja pottidest saab eemaldada BlancoCleaniga. Õlivärvi, tuši, pastaka jne. plekid puhastatakse atsetooni või piiritusega. Puhastusaeg peab olema võimalikult lühike ja koheselt loputada veega.
Väga tugevad plekid või kinni kuivanud sodi eemaldatakse Blanco Aktiv puhastusainega. Seejärel pestakse BlancoCleaniga, loputatakse ja kuivatatakse valamu.

TÄHTIS! Kõik plekid ja triibud saab lihtsamalt eemaldada kui seda teha kohe peale nende tekkimist- nad ei ole veel kinni kuivanud.


Lubjaplekkide eemaldamine Kõikide valamute põhja koguneb sodi, mis moodustub vees sisalduvast lubjast ning kohvi ja tee värvainetest ning rasvast.Eriti valget värvi valamul paistab see sodi kollaka kihina, mis tuleb koheselt puhastada.Seda kihti võib eemaldada kloori sisaldava pesuvahendiga(näit. Domestos) või muu lupja ja rasva eemaldava vahendiga. Peale puhastust loputage valamu veega korralikult. Seejärel pestakse Blancocleaniga, loputatakse ja kuivatatakse valamu.

Valamu plastist lisatarvete (puuviljakausid, prügišahti kaaned ) pesemiseks kasutage tavalist pesuvahendit. Neid ei tohi pesta nõudepesumasinas. Pea kõiki lisatarbeid on saadaval ka roostevabast terasest.

Puhastus- ja hooldusvahendid

BLANCOCLEAN NR.1032
- Silacron-ja Silgranit valamutele (a' 250 ml)
BlancoClean kasutusjuhend: BlancoCleani kasutage igapäevaseks puhastamiseks.
1. Enne kasutamist loksutada!
2. Kanda BLANCOCLEAN niiske lapiga valamule
3. Loputada veega ja seejärel kuivatada valamu pehme lapiga

BLANCOAKTIV NR.1033
- Silacron- ja Silgranit valamutele (1 padjake a' 50 g)
Blanco Aktiv kasutusjuhend: BlancoAktiv on mõeldud kinni kuivanud sodi eemaldamiseks.
1. Laske valamusse 1-2 cm vett
2. Segage sinna BlancoAktivi(1 padjake a' 50 g) ja jätke seisma ~10-12 tunniks(kogu ööks)
3. Loputada valamu korralikult ja kuivatada pehme lapiga
4. Vajaduse korral korrake protseduuri

Puhastus ja hooldusaineid saate tellida siit.